Zabawa andrzejkowa klas 3A i 3D

3a z wizytą w Straży Pożarnej

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

2d podsumowała tydzień zdrowego trybu życia - wykonała pyszne surówki z kiszonej kapusty

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

23. listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Integracji i Tolerancji” organizowany przez zespół pedagogów specjalnych we współpracy z nauczycielami i wychowawcami młodszych i starszych klas. Obchody tego dnia dla naszej szkoły są bardzo ważne. W tym czasie w szczególny sposób chcemy przybliżyć uczniom funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Staramy się pokazać jak możemy razem współdziałać i pomagać sobie wzajemnie z życzliwością i szacunkiem.
         W klasach 1-3 uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Żółw", dzięki któremu mogli lepiej zrozumieć swoich rówieśników z niepełnosprawnością intelektualną. Następnie wykonywali ćwiczenia pozwalające na rozwijanie empatii. Dzień Integracji i Życzliwości dzieci zakończyły pracą plastyczną, dzięki której odszukały swoje super moce oraz uświadomiły sobie siłę wsparcia życzliwych osób. Wykonane zostały również piękne tablice sensoryczne pełne faktur i barw.
          Klasy 4-5 uczestniczyły w quizie , gdzie przybliżone zostało im funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Były testy smaku, dotyku, a nawet rozszyfrowywanie alfabetu brajlowskiego. Każda klasa została nagrodzona dyplomem i słodkim upominkiem.
         Ze sporym wyzwaniem zmierzyły się klasy 6-8, których zadaniem było wcielenie się w rolę nauczyciela i przeprowadzenie lekcji dla reszty zespołu klasowego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za tak wspaniałą integrację i zaangażowanie!

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej          Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

klasy 1-3                           klasy 4-8

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to ulubiona zabawka dzieci, milutka w dotyku, niezastąpiona przytulanka w smutnych chwilach, przy zasypianiu oraz powiernik sekretów. 25 listopada obchodzi swoje święto. Z tej okazji w piątek nasza szkolna biblioteka zamieniła się w Krainę Misiów zapraszając uczniów klas pierwszych w towarzystwie pluszaków. Dzieci chętnie opowiadały o przyniesionych przytulankach. Poznały historię pluszowego misia, zobaczyły i mogły dotykać misia- seniora wypełnionego trocinami. Były też wspólne, grupowe zabawy w naprawianie misia i szukanie niedźwiadkowi drogi w labiryncie do swojej mamy. Potem pierwszaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku pt. „Piękny dzień”. Na koniec były misiowe uściski i pamiątkowe zdjęcia z pluszakami.

B.P.

2b z wizytą w Fundacji Animals

Uczniowie klasy 2 b skorzystali z zaproszenia i odwiedzili Fundację Animals Przystań w Świnoujściu. Pani Beata – prezes fundacji, opowiedziała nam o problemach z jakimi zmagają się bezdomne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się, jak my - dzieci możemy pomóc np. głodnym ptakom. Dzięki tej wizycie poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą. Bądźmy wszyscy wrażliwi na zło i reagujmy, gdy widzimy, że zwierzętom dzieje się krzywda.
          Dziękujemy Pani Prezes Beacie Kastrau za super zajęcia!

11 listopada uroczystość w klasach 4-8

11 listopada

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli uczniów klas I-III. W naszej szkole w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości.
         O godzinie 11:11 uczniowie najmłodszych klas odśpiewali hymn narodowy. Dla utrwalenia wiadomości o naszej ojczyźnie dzieci wykonały biało – czerwone flagi, kotyliony, kolorowały godło polskie oraz wykonały wiele prac plastycznych, w których przedstawiły swoje przemyślenia z czym kojarzy się im słowo Ojczyzna.

Wspólne śpiewanie hymnu

10 listopada, równo o 11.11 klasy 1a, 1b, 1d i 2d zaśpiewały hymn narodowy. Obejrzyj film

Spotkania ze Strażakami

Uczniowie klas 1-3 odwiedzili świnoujskich strażaków. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zawodem strażaka, dowiedziały się również jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, zapoznały się ze sprzętem, którego używają strażacy, utrwalały numery alarmowe służb ratunkowych. Uczestniczyły w symulacji pożaru i szukały jego przyczyn. Każdy ubrany był w mundur strażacki.

KLASA 2B

KLASA 3B