Bal karnawałowy

9 lutego, tuż przed feriami w naszej szkole odbył się „Zimowy Bal Karnawałowy” dla klas I-VIII. Kreatywność i przebrania naszych uczniów przerosły nasze oczekiwania. Jesteście wspaniali!

Dziękujemy za wspaniałą energię i zabawę.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 3 lutego 2023r. było dla nich ogromnym przeżyciem.
         Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
         Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V a- Blanki Kołaskiej, Mileny Kuś, Mileny Jagielskiej, Aleksandra Paluszkiewicza i Filipa Rosińskiego pod kierunkiem Barbary Piekielskiej. Królowa Książka i postaci z bajek przekazały o co prosi książka i czego nie należy robić czytając ją. Dzieci wykazały się znajomością bajek i bajkowych postaci oraz poznały zasady wypożyczania książek i dlaczego warto je czytać. Potem złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie gęsim piórem zostały pasowane na czytelników przez panią bibliotekarkę.
         W ten sposób uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki i mieli okazję po raz pierwszy wypożyczyć książkę. Na pamiątkę uroczystości otrzymali piękne zakładki.

B.P.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DNI PATRONA SZKOŁY

Każdego roku obchodzimy dni patrona szkoły Mamerta Stankiewicza. W tym roku, w dniach 31styczeń-1 luty uczniowie klas I-lII poznali pojęcie „patron” oraz sylwetkę i losy samego kapitana żeglugi wielkiej Mamerta Stankiewicza. Podczas zajęć uczniowie śpiewali wspólnie szanty, zmagali się z układanką literową, zwieńczeniem dnia było natomiast wykonanie pracy plastycznej. Kolorowe morskie zwierzęta i żaglowce, ozdobiły całą szkołę, zamieniając ją w morską głębinę.

= =