Wielkanoc w 0a

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

1 marca 2016 roku w „Czwórce" pojawili się bardzo mili Goście. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Świnoujściu wraz z paniami wychowawczyniami i opiekunkami. Nasi Goście swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęli od obejrzenia szkoły. Następnie w towarzystwie starszych kolegów z klasy 1 d miło spędzili czas na wspólnej nauce oraz zabawie. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi tarczami z logo naszej szkoły. Przedszkolakom bardzo podobała się wizyta w szkole, o której będą nam przypominały wspólnie wykonane prace plastyczne, kolorowanki oraz zdjęcia.

J.B.

Wizyta 0 a w pizzerii Dagrasso

Dn. 21 marca 2016 dzieci same robiły pizzę, a potem ją zjadły. Na pamiątkę otrzymały imienne dyplomy.

DRZWI OTWARTE

16 marca Szkoła Podstawowa nr 4 po raz kolejny zaprosiła swoich przyszłych uczniów do wspólnej zabawy i zapoznania się ze szkołą. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: "Morska Kraina". Rozpoczęło się ono przemową Pani dyrektor Agnieszki Adamczyk, która przedstawiła rodzicom i dzieciom jak funkcjonuje szkoła, w co jest wyposażona i co oferuje uczniom. Następnie uczniowie z klasy 3a zaprezentowali przedstawienie pt. "Legenda Juraty". Po występie młodych artystów, klasa 2f wykonała taniec "Marynarska Polka". Później goście zaproszeni zostali do zwiedzania szkoły i wspólnej zabawy w "Morskiej Krainie". Tego popołudnia sale lekcyjne nabrały morskiego charakteru, a na dzieci czekało wiele niezapomnianych atrakcji. Przyszli uczniowie z wielkim entuzjazmem pokonywali ,,Morski tor przeszkód", wykonywali doświadczenia i eksperymenty o tematyce morskiej - w zagadkowo nazwanej sali "Oko Peryskopu". Ćwiczyli też zręczność - łowiąc rybki, a także uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy marynarzom. Dmuchali na pływające statki z origami, a w gabinecie logopedycznym bawili się w "szumiące zgadywanki - malowanki". Na koniec w sali klas zerowych układali i przyklejali morskie puzzle. Za wszystkie wykonane zadania przyszli uczniowie zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o tym, że wizyta w ,,Morskiej Krainie" była udaną i wspaniałą przygodą.

Wiosenny Turniej Przedszkolaków

Dnia 10 marca na sali sportowej Miejskiego Domu Kultury odbył się Wiosenny Turniej Przedszkolaków. W tegorocznej edycji reprezentacja naszej szkoły z Oddziału przedszkolnego rywalizowała z pięcioma drużynami z Przedszkoli Miejskich nr 1, 5, 9, 10,11.
         Do udziału w turnieju wszystkie przedszkolaki przygotowały piękne opaski na głowę oraz każda grupa prezentowała wybraną przez siebie piosenkę o tematyce wiosennej. Uczestnicy rozgrywek układali puzzle, rozwiązywali zagadki typu „prawda-fałsz” oraz konkurowali między sobą w zabawach sportowych.
         Do rytmicznej, wspólnej zabawy zapraszały dzieci żabka Marcysia, bocian Klekuś oraz wiosenne wróżki. Emocji było co nie miara, a rozpromienione buzie zaproszonych gości, świadczyły o udanej zabawie. Wszystkie drużyny wykazały się szeroką wiedzą o wiośnie i dużymi umiejętnościami sportowymi. Specjalne Jury wręczyło pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Do zobaczenia za rok

Organizatorzy: Małgorzata Leśniewska, Małgorzata Dziekońska,
Agnieszka Balicka-Wolanin, Magdalena Suligowska,
Monika Adamowicz, Patrycja Popko

Obejrzyjcie zdjęcia

swinoujskie.info
iswinoujscie
eswinoujscie

„Czwórka” zaprasza przyszłych pierwszoklasistów i zerówkowiczów

15 marca 2016 roku nasza szkoła o godzinie 17.00 otworzy swoje drzwi dla gości. Tego dnia mamy zaszczyt przyjąć w szkolnych murach przedszkolaków wraz z rodzicami.
         Dzień otwarty zorganizowany jest przede wszystkim dla dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie pierwszej i w „zerówce” oraz o ich rodzicach. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Morska Kraina”.
         Celem imprezy jest oprócz wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego, przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej i kulturalnej naszej szkoły. Możliwość zapoznania się z nowoczesnymi pomocami edukacyjnymi, salami lekcyjnymi oraz placem zabaw „Radosny Kącik”. Przybyli na imprezę goście będą mieli możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia części artystycznej, w czasie której uczniowie zaprezentują przygotowane na tę okoliczność popisy taneczne i teatralne. Podczas spotkania, zostaną zaproponowane dzieciom zadania do wykonania, po wykonaniu których czeka ich słodka niespodzianka.
         Tego dnia w naszej szkole będzie bardzo wesoło i kolorowo. Już dziś cieszymy się, że z częścią przybyłych gości spotkamy się we wrześniu!

iswinoujscie
swinoujskie.info