Mikołajki 3F

paczka

Paczuszka dla Maluszka

Paczuszka dla Maluszka to akcja, podczas której zbieramy potrzebne rzeczy tj. ubranka, pieluszki, artykuły higieniczne dla niemowląt. Zebrane rzeczy są przekazane Fundacji "Bractwo Małych Stópek" w Szczecinie pod której opieką pozostają dzieci wraz ze swoimi mamami uratowane przez fundacje od aborcji.
         Z przekazanych artykułów przygotowane są świąteczne paczuszki dla dzieciaczków.
         Wszystkim uczniom i nauczycielom którzy wsparli akcje serdecznie dziękujemy 
         A najpiękniejszym prezentem wdzięczności jest uśmiech malucha 

paczka

A.W.

Adwentowe Nocne Czuwanie Młodych

W Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie odbyło się Nocne Adwentowe Czuwanie Młodych.
         Kolejny raz przeżyliśmy niezwykłą noc. Była to noc wołania o Ducha Świętego. Przy zapalonych świecach śpiewaliśmy Akatyst do Bogurodzicy, to niezwykłe doświadczenie modlitwy, która przytula nas do serca Maryi. Słuchaliśmy świadectw małżonków, którzy wychowali się trochę na na czuwaniach młodych opowiadali jak to było...a potem Pauliny, która zostawia na rok wszystko i wyrusza na rok służby ubogim, chorym, potrzebującym do Neapolu. Ogarnęliśmy ich modlitwą wstawienniczą. Była adoracja Jezusa, z bliska mogliśmy patrzeć na Niego i doświadczać Bożej miłości. Dostaliśmy także listy, każdy dla siebie, z wybranymi słowami Pisma Świętego, sama miłość i bliskość Boga, jakże Jej jesteśmy spragnieni. Nie zabrakło zabawy, integracji. Kanapeczki były super. Całą atmosferę także tworzy śpiew, muzyka, radość i entuzjazm, ale także wyciszenie. O trzeciej nad ranem w ciemności lekko rozświetlonej świecami rozpoczęły się roraty..a potem do domu.

Spotkanie przedświąteczne w 4e

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

K. Sz.

Wycieczka klas 4a, 4e i 4g do Fabryki Bombek

Mikołajki

Z okazji Mikołajek świetliczaki przygotowały dla szkoły iście bajeczne przedstawienie utrzymane w magicznym klimacie nadchodzących świąt. Od pokoleń 6. grudnia dzieci z niecierpliwością wypatrują Mikołaja w oczekiwaniu na prezenty. Tym razem było odwrotnie. To zatroskany Mikołaj wyruszył na poszukiwanie kilku letniego Władka, chcąc upewnić się czy chłopiec, powinien w tym roku otrzymać prezenty. Zabawna historia opowiedziana z przymrużeniem oka oraz opatrzona baśniową scenografią wciągnęła publiczność, która uważnie śledziła poczynania Mikołaja oraz szczęśliwe zakończenie , jakim było otrzymanie przez Władka upragnionego prezentu.
         Dodatkowym atutem przedstawienia była część artystyczna, w której żeńskie trio zagrało na dzwonkach polskie kolędy, wprowadzając wszystkich w magiczny nastrój. Następnie spektakularny występ dziewczynek ubranych na czerwono, tańczących do świątecznych hitów i rozrzucających do taktu mieniący się pył, porwały publiczność do rytmicznego podrygiwania. Dziękujemy aktorom za ogrom i trud pracy, jaki włożyli w przygotowania. Przedstawienie udało się na miarę broadwayowskiego show. Wielkie brawa.

Anna Dziuba
Agnieszka Balicka Wolanin