DZIEŃ ZIEMI 2017

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Członkowie szkolnego koła LOP postanowili w tym dniu zrobić wiosenne porządki w ogródku szkolnym. Jednak najważniejszym punktem obchodów Dnia Ziemi było sadzenie i wysiewanie kwiatów w ogródku szkolnym, który dzieci z kl. II D nazwały „Zielonym Zakątkiem”.

Dzięki takim akcjom proekologicznym organizowanym w naszej placówce dzieci poczuły się odpowiedzialne za naszą planetę i za działania na rzecz środowiska.
J.B.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Ojczyzna, Naród, Wolność"- to hasło przewodnie apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się 26 kwietnia w sali gimnastycznej.

Apel z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie z klasy 6a, którzy przypomnieli społeczności szkolnej wydarzenia sprzed 226 lat, kiedy po pierwszym rozbiorze Polski obóz patriotyczny dążył do przeprowadzenia reform i wzmocnienia władzy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Polscy patrioci uchwalili pierwszą konstytucję w Europie, zwaną Konstytucją 3 Maja.

Uroczystość wzbogaciły piękne wiersze i pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, dekoracje w barwach narodowych. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Używkom